Kışın Cildimiz Neden Kurur?

Basitçe düşünmek gerekirse kışın hava soğuyup kurudukça cildimiz için çok değerli olan nem de azalır, bunun sonucunda cildimiz kurur.

Kışın soğuyan havaya karşı vücut ısımızın azalmaması için derimiz kan dolaşımını azaltır, ter ve yağ bezlerimiz daha yavaş çalışır. Kan dolaşımı azaldığı için cildimizin gereksinim duyduğu antioksidanları ve besleyici maddeleri alması zorlaşır. Bunun sonucunda cilt kuruluğu başlar. Bu da yetmez cildimiz yağ kaybetmeye başlar,hassaslaşır, dış etkilere karşı korumasız kalır, lipid bariyer dediğimiz koruyucu tabaka incelir, cildimizin esnekliği azalır ve çatlaklar oluşur. Artık cildimiz erken yaşlanmaya hazır.

Peki ne yapmalıyız?

Cildimizin lipid tabakasının desteklenmesi ve neminin korunması gerekir. Kışın cilt tipimiz değişikliğe uğrar. Yağlıysa daha az yağlı hale gelir, normlase kurur, kuruysa ağrı verecek kadar hassaslaşabilir. Bu da kış aylarında yapılan cilt bakımını daha da önemli hale getirir. Bu yüzden kışın kullanılan cilt bakım ürünlerinin sadece nemlendirme özelliği olması yetmez ayrıca besleyici değerleri ve yağ içerikleri de yüksek olmalıdır. 

Ozoxlive profesyonel Cilt bakım Jeli; Cildimiz için gerekli vitamin, mineral, eser element ve esansiyel yağ asitlerini içeren doğal kaynaklı maddelerden formüle edilmiştir ve kış aylarında cildimizin yağ ve nem dengesini sağlamasına yardımcı olarak cilt kuruluğuna karşı cildimizi destekler.